Przejdź do treści

Strategia Rozwiązywania Problemow Społecznych.

Zadania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Aktywizacja Osób Niepełnosprawnych

Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym

PDF Drukuj Email

Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym

Radoryż Smolany 8 c

21-470 Krzywda

tel./fax (025) 755 10 09

tel. kom. 505 329 862

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dyrektor : Jan Szerszeń


Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym jest całodobową placówką opiekuńczo - wychowawczą typu socjalizacyjnego przeznaczoną dla 24 wychowanków. Placówka zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej, dla których nie znaleziono rodzinnej opieki zastępczej, do uzyskania pełnoletniości, a po jej uzyskaniu, na obowiązujących zasadach, do czasu ukończenia szkoły, w której rozpoczęły naukę przed osiągnięciem pełnoletniości.

Atutami domu jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dobre warunki bytowe i piękne położenie na terenie zespołu parkowo - dworskiego.

Opiekunowie dokładają wszelkich starań, aby czas, jaki dzieci spędzają w placówce był dla nich konstruktywny i owocny. Chcąc, aby wyrastali na mądrych, ciekawych świata ludzi i świadomych obywateli, w codziennej pracy uwzględniają uroczystości państwowe i religijne, organizują wiele wyjazdów turystycznych i spotkań towarzyskich. Kierownictwo Domu poszerza grono osób i instytucji zaprzyjaźnionych i wspierających działania placówki. Odwzajemniając życzliwość i okazując wdzięczność, mieszkańcy Domu Dziecka starają się, aby wpisywał się on pozytywnie w życie lokalnej społeczności.

Miesięczny koszt utrzymania dziecka w 2013 r = 4 020,25 zł